Yücel Kültür Vakfı gönüllerinin desteğiyle başlatılan gençlerin  ve gençlik çalışmalarında uzman kişilerin yer alacağı bilgi, teknoloji, sivil toplum, girişimcilik gibi birçok konuda deneyimlerini, bilgilerini, fikirlerini paylaştıkları bir sohbet serisidir. Bu konuşma serisinde birbirinden farklı konuklar farklı tematik konularda sizlerle birlikte olmaya devam ediyor.

Etkinliğimiz kapsamında yut dışında gönüllülük deneyimlerinin kişisel ve mesleki deneyimşleri nasıl güçlendirdiğini anlatmak üzere 25 Mayıs Perşembe günü Süeda Küçük  'Söz Sende'nin konuğu olarak bizlerle olacak. 

Katılımcıların Kazanımları:

  • Yurdışın gönüllülük deneyimlerinin nasıl bir şey olduğu,
  • Yurtdışı gönüllülük deneyimlerinin ne gibi imkanlar sağlandığı,
  • Yurtdışında ESC ile nasıl gönüllük yapılacağı konuları hakkında bilgiler sunulacaktır. 

📅 25 Mayıs Perşembe

🕗 20.00 - 21.00

 

Etkinlik çevrim içi olacaktır ve kayıt olanlara e-posta üzerinden, Zoom'a katılım için bağlantı gönderilecektir.

Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Etkinlik sonrasında ''Katılım Belgesi'' verilecektir.

 

Süeda Küçük Kimdir?

27 yaşında, sivil toplum gönüllüsü, gezgin, psikolojik danışman. 2018 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bolumunden mezun olmuştur. 2014 yılından beri aktif bir sivil toplum gönüllüsüdür. Ozellikle çocuk hakları alanında gönüllüolarak başlayan çalışmalarına 2018 yılından itibaren profesyonel sivil toplum çalışanı olarak devam etmiştir. 2018-2022 yılları arasında Türkiye'de ekonomik ve sosyal bakımdan imkânı kısıtlı çocuklara yönelik psiko-sosyal destek çalışmaları yürütmüştür. Çocuklarla çalışan kişilere yönelik çocuk hakları atölyeleri yürütmüştür. 2022 yılında Macaristan'da bir yıl süren ESC programına kabul almıştır. Bulunduğu gönüllülük projesi kapsamında Roman çocuklara yönelik psikososyal destek çalışmaları yürütmektedir. Şu an hala ESC projesine devam etmektedir.

Please login first to join to the event by clicking here.