Tolga Salman & Kağan Korad DuoGeçtiğimiz yıl Astor Piazzola’nın bandoneon ve gitar konçertosunu seslendirmek üzere bir araya gelerek çeşitli orkestralar ile birlikte konserler veren Tolga Salman ve Kağan Korad ikilisi, yakaladıkları eşsiz müzikal buluşmayı 7 Kasım Çarşamba akşamı ENKA Oditoryumu’na taşıyacak.

Tolga Salman

Klasik batı müziği eğitimini Türkiye ve Almanya’da tamamlayan Tolga Salman, Astor Piazzolla, Dino Saluzzi ve Orhan Avşar gibi modern tango müziğinin önde gelen bestecileri ve uyarlama ustalarının etkisiyle 2002 yılında bandoneon çalışmalarını otodidaktik olarak yoğunlaştırdı. Salman Hector Ulises Passarella Tipik Orkestrası’nın da içinde bulunduğu çok sayıda tecrübeli müzisyenle bir çok projeyi hayata geçiren Salman, senfonik müzik toplulukları ve önemli şeflerle solist bandoneonist olarak kişisel düzenlemelerinin de yer aldığı konserler verdi.

Kağan Korad

Müzikal eğitimine Bilkent Üniversitesi’nin Müzik ve Sahne Sanatları bölümünde adım atan Kağan Korad, lisans ve sanatta yeterlik programlarından yüksek onur dereceleriyle mezun olma başarısı gösterdi. Müzikal kariyerinde uzun soluklu oda müziği guruplarıyla, Koblenz, Volos, Guitart, Naxos, Miami gibi büyük gitar festivallerinde konsertist, hoca ve jüri üyesi olarak yer aldı. Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika kıtalarında birçok ülkede sayısız konser veren Korad, yer aldığı projelerde çokça eserin dünya prömiyerlerini gerçekleştirdi.

Repertuvarlarını bandoneon ve gitar için bestelenmiş geçmişten günümüze uzanan Arjantin ezgileri ve klasik batı müziğinden nadide eserlerle süsleyen Tolga Salman ve Kağan Korad Duo, aynı zamanda Türk bestecilerden tango ve folklorik düzenlemelerle de dinleyicilere unutulmayacak bir bandoneon-gitar gecesi yaşatacak.

• Program •

Astor PIAZZOLLA (1921-1992)
Histoire du Tango *
Bordel 1900
Cafe 1930
Nightclub 1960
Concert d’aujourd’hui

Seleccion de Tango Nuevo * “Solo Bandoneon”

Nejat BAŞEĞMEZLER (1950)
Vals *
Tango *

Ariel RAMİREZ (1921-2010) “Solo Gitar”
Alfonsina y el mar

Tomas GUBITSCH (1957)
Villa Luro

Fazıl SAY (1970) **

Andantino
Allegro Appassionata

*(Bandoneon) Arranged by: Tolga Salman

**Arranged by: Tolga Salman, Kağan Korad

Etkinlik Saati: 20:30

Etkinlik Mekanı: ENKA Oditoryumu