Yeni Türkü, 6 Mayıs akşamı Kültür Avcıları ile buluşuyor! 

Derya Köroğlu, Erkin Hadimoğlu, Serdar Barçın ve Furkan Bilgi'nin bir arada şarkı söylediği grup Yeni Türkü, müzik kariyerine 1977 yılında başladı. Gruba bu ismi veren de şair ve yazar Yaşar Miraç olmutur. İlk albümlerinin çıkışından sonra 1983 yılında ikinci albümleri "Akdeniz Akdeniz" piyasaya çıkaran grup Türkiye çapında tanındı.

İlk iki albümünün ardından 1983'ten itibaren toplam 13 albüm daha yayınlayan Yeni Türkü'nün son albümü, 2012 yılındaki Şimdi ve Sonra. Grup, aynı zamanda unutulmaz şarkılarını bir araya getirdiği 4 koleksiyon albümü yayınladı. 90'lı yıllarda ülkeyi kasıp kavuran Süper Baba dizisinin müziklerinde de imzası olan Yeni Türkü, bestelediği tema müzikleriyle 7'den 70'e herkesi etkisi altına aldı.Yeni Türkü müzik kariyeri boyunca toplam 16 albüm çıkarmıştır. 

Kuruluşundan bugüne geçen 40 yıla yakın süre boyunca hayranlarının karşısına özellikle Murathan Mungan'ın şarkı sözleri ve grubun ilk gününden bugüne dek var olan tek üyesi Derya Köroğlu'nun etkileyici sesiyle hatırlanan "Aşk Yeniden", "Olmasa Mektubun", "Maskeli Balo" ve "Telli Telli" gibi unutulmaz parçalarla çıkan Yeni Türkü, halen her şarkıdaki yoğun seyirci katılımıyla daha da güçlenen canlı performanslara imza atıyor.

Türkiye müzik sahnesinin efsane grubu Yeni Türkü, 6 Mayıs akşamı Kültür Avcıları ile buluşacak.

Etkinik Mekanı: IF PERFORMANCE HALL ATAŞEHİR

Etkinlik Saati: 22:00