Danimarka'da 15 Şubat 2019 - 14 Şubat 2020 Tarihleri Arasında Uzun Dönem AGH Fırsatı!

Danimarka Rudkøbing bölgesinde 15 Şubat 2019 – 14 Şubat 2020 tarihleri arasında Avrupa Gönüllü Hizmeti projesinde uzun dönem Avrupa Gönüllü Hizmeti faaliyetinde bulunacak katılımcılar aranmaktadır!

Gönüllü tercihi; 

  • Okul bağlamında çocuklara ve gençlere ilgi duyan olgun bir gönüllüyü tercih ediyoruz.
  • Gönüllünün İngilizce veya Almanca'yı akıcı bir şekilde konuşmasını ve örneğin dil öğretiminde destekleyici bir şekilde katılmasını bekliyoruz.
  • Gönüllü, kendisini okulun değerleriyle parallel düşüncelere sahip olmalı ve  sahip olduğubu düşüncelere sadık olmalıdır.

Faaliyet Tanımı;

  • Gönüllü, günlük sabah öğrencilerin toplanma ve öğretmenin yanında bir yetişkin birey olarak görev alacaktır.
  • Gönüllüler özellikle ilgi alanları doğrultusunda okul sonrası programlarda da yer alacaktır.
  • Ayrıca, okulda gönüllünün ülkesi ve/veya ilgi alanları hakkında sunum yapması istenebilir.
  • Okulda, iş günleri ailelerin de katıldığı Pratik çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Yılda birkaç kez bu Pratik çalışmalar organize edilir ve ailelerle birlikte yemek yenilir.
  • Buna ek olarak, okul dönemi boyunca günllülerimiz yıl boyu düzenlenecek festivallere ve eğitim toplantılarına da katılırlar.

Konaklama Tipi: Gönüllü, yerel bir Danimarkalı ev sahibi ailenin yanında kalacak ve ailenin bir parçası haline gelmesi; ailenin etkinliklerinde ve sorumluluklarında yer alması beklenmektedir.

Başvurmak için lütfen aşağıdaki linke tıklayarak başvuru formunu doldurunuzve CV’nizle birlikte evs-denmark@afs.org adresine gönderin:

http://d22dvihj4pfop3.cloudfront.net/wp-content/uploads/sites/54/2017/03/26085013/EVS-Application-Form_AFS-Interkultur_Denmark_Boarding-schools.doc

Eğer ön elemeyi geçtiğiniz taktirde 1 Eylül 2018’den önce skype görüşmesi yapılması için başvuru sahibi ile iletişime geçilecektir. 

Son Başvuru Tarihi: 13 Temmuz 2018

Agh Süresi: 15 Şubat 2019 – 14 Şubat 2020

Başvurun esnasında Yücel Kültür Vakfı gönderici kuruluşun olarak gösterilecektir.