Danimarka'da 1 Şubat 2019 - 31 Ocak 2019 Tarihleri Arasında Uzun Dönem AGH Fırsatı!

 

Danimarka Rudkøbing bölgesinde 1 Şubat 2019 – 31 Ocak 2020 tarihleri arasında Avrupa Gönüllü Hizmeti projesinde uzun dönem Avrupa Gönüllü Hizmeti faaliyetinde bulunacak katılımcılar aranmaktadır!

Gönüllü tercihi; 

  • Gönüllü, merkezdeki aktivitelerin neredeyse tamamı açık hava aktiviteleri olduğu için açıkhavada olmayı sevmesi gerekmektedir.
  • Gönüllü, açık fikirli olmalı ve diğer tüm görevlerdeki personelin geri kalanıyla birlikte çalışmaya hazır olmalıdır.
  • Konuşma düzeyinde İngilizce konuşabilmelidir.

Faaliyet Tanımı;

  • Øhavets Smakkeg Naturcenter Tersanesi yeni Smack Dinghies'i inşa etmektedir, merkezdeki  restorasyonlar faal halde ve merkezin kendi Smack Dinghies'lerini çalışmaya devam edecektir.
  • Tüm kiralık botlar genel bakım için her yıl bir kez tersaneye gelir. Bu şekilde Øhavets Smakkegi Naturcenter tüm teknelerin iyi durumda olduğundan emin olur.
  • Tersanede ayrıca, eski geleneksel tekne yapım işçiliğine benzer bir işin yapıldığını gösteren bir çalışma müzesi olarak da işlev görmektedir. Ziyaretçiler gelip bu çalışma müzesini gezebilirler , sorular sorup ve deneyim paylaşımı yapabilirler.
  • Øhavets Smakkeg Naturcenter, her yıl öğrencilerin geleneksel Danimarka tekne yapım işçiliği hakkında bilgi sahibi olmaları için öğrencileri merkeze gönderen bir Alman tekne yapım üniversitesiyle işbirliği yapmaktadır.
  • Kış aktiviteleri öncelikli olarak tersanedeki botların yenilenmesi olacaktır. Yazin ise ziyaretçilere gezilerin düzenlendiği sezondur- çoğunlukla yelkenli ve kano yelken turları düzenlenir.
  •  Birinci hedef grup, personel ve gönüllülerle yelkenliyle denize açılabilen eğitimli çocuklar ve gençler.
  • İkinci hedef grubu, tersane, sergi ve kamp alanına gelen farklı kesimden gelen ziyaretçilerdir.

Konaklama Tipi: Gönüllü, yerel bir Danimarkalı ev sahibi ailenin yanında kalacak ve ailenin bir parçası haline gelmesi; ailenin etkinliklerinde ve sorumluluklarında yer alması beklenmektedir.

Başvurmak için lütfen aşağıdaki linke tıklayarak başvuru formunu doldurunuzve CV’nizle birlikte evs-denmark@afs.org adresine gönderin:

http://d22dvihj4pfop3.cloudfront.net/wp-content/uploads/sites/54/2017/03/26085013/EVS-Application-Form_AFS-Interkultur_Denmark_Boarding-schools.doc

Eğer ön elemeyi geçtiğiniz taktirde 1 Eylül 2018’den önce skype görüşmesi yapılması için başvuru sahibi ile iletişime geçilecektir. 

Son Başvuru Tarihi: 13 Temmuz 2018

Agh Süresi: 1 Şubat 2019 – 31 Ocak 2020

Başvurun esnasında Yücel Kültür Vakfı gönderici kuruluşun olarak gösterilecektir.