Danimarka'da 1 Mayıs 2019 - 1 Nisan 2020 Tarihleri Arasında Uzun Dönem AGH Fırsatı!

 

Danimarka Aarup bölgesinde 1 Mayıs 2019 – 1 Nisan 2020 tarihleri arasında Avrupa Gönüllü Hizmeti projesinde uzun dönem Avrupa Gönüllü Hizmeti faaliyetinde bulunacak katılımcılar aranmaktadır!

Gönüllü tercihi; 

 •  Herkese açıktır. Ancak Bernards Hus, öğrenmeye ve kendini geliştirmeye açık ve meraklı gönüllüleri tercih ediyor.
 • Gönüllünün bir mizah duygusuna sahip olması, başka insanlarla ve onların yaşam tarzlarıyla ilgilenmesi gerekiyor.
 • Gönüllüler ayrıca “içinde bulundukları koşullarda insanları dinleme ve onları hissetme gibi büyük bir yeteneğe sahip olmalıdırlar.
 • Bu pozisyonda İngilizce ve Almanca dili çok yardımcı olacaktır.

Faaliyet Tanımı;

 • Bernards Hus, Assens Funen'in yakınında yer alan 4-7 hafif zihinsel engelli kişiler için hizmet veren özel bir kurumdur. Burda yaşayan insanlar, kendi başlarına sorumluluk da alabiliyorlar ve atölye çalışmaları da düzenleyebiliyorlar. Burada çalışanlardan 3’ü çiftlikte, geri kalanı da kuruma yakın yerlerde oturuyorlar.
 •  Bernards Hus'un amacı, bu insanların bir apartman dairesinde hareket edebilmelerini ve eğer mümkün ise bir kurumun dışında kendilerine bakabilmelerini sağlamaktır.
 • Bunun dışında, bu insanların Bernards Hus'da kalıcı olarak yaşama olanağı da vardır.
 • Bernards Hus'ta 3 tam yetkili personel ve günlük bir lider vardır, ayrıca günde 24 saat görev yapan bir kişide çalışmaktadır.
 • Gönüllü, hem çiftlik faaliyetlerinde, hem de hayvancılık, fırıncılık, anaokulu vb. gerçekleştirildiği tüm aktivitelerde, bir çiftlik ortamında zihinsel engelli bireylerin günlük yaşamını karşılamalarında destek olacaktır.
 • Gönüllüye, Bernards Hus’ta çalışarak gönüllünün kendi yaşamına yepyeni bir bakış açısı kazandıracak,.
 • Gönüllü, evde yardımcı bir el olarak hareket edecek ve düzenli olarak personelin yanında faaliyetlerini takip edecektir. Burada yaşayanlar için bir motivasyon faktörü olacak ve hem iş hayatında hem de boş zamanlarındaki aktivitelerde hayatın her alanında personele yardımcı olacaktır:
 • Gönüllü, haftasonu planlamada, hafta sonunu organize etmede, evin sakinleri yanında yemek yapmada, bazen de iş yerinde çalışmada,gerekirse konut sakinleri ile birlikte gerekirse onlara destek ve motive etmede ve odalarda temizlik yapmada yardımcı olacaktır.

Konaklama Tipi: Gönüllü, yerel bir Danimarkalı ev sahibi ailenin yanında kalacak ve ailenin bir parçası haline gelmesi; ailenin etkinliklerinde ve sorumluluklarında yer alması beklenmektedir.

Başvurmak için lütfen aşağıdaki linke tıklayarak başvuru formunu doldurunuzve CV’nizle birlikte evs-denmark@afs.org adresine gönderin:

http://d22dvihj4pfop3.cloudfront.net/wp-content/uploads/sites/54/2017/03/26085013/EVS-Application-Form_AFS-Interkultur_Denmark_Boarding-schools.doc

Eğer ön elemeyi geçtiğiniz taktirde 1 Eylül 2018’den önce skype görüşmesi yapılması için başvuru sahibi ile iletişime geçilecektir. 

Son Başvuru Tarihi: 13 Temmuz 2018

Agh Süresi: 1 Mayıs 2019 – 1 Nisan 2020

Başvurun esnasında Yücel Kültür Vakfı gönderici kuruluşun olarak gösterilecektir.